Akcie

Partizánska lúka býva často mylne nazývaná aj Železná studienka, tá sa však nachádza v jej tesnom susedstve a spolu patria k najznámejším bratislavským
rekreačným lokalitám. Ak potrebujete viac informácii o Partizánskej lúke alebo máte záujem o cenovú ponuku na prenájom alebo catering, napíšte nám na akcie@partizanskaluka.sk

 • DátumNázov podujatia Čas
 •  Jar na Partizánskej lúke

  Posledné roky sme si už, my národ nielen slovenský, zvykli, že zima si z nás robí jednoducho srandu. Raz tak, raz tak, raz príde už pomaly v septembri, raz tak ako má, v decembri, raz tak ako už vôbec nemá, v marci a najnovšie nám oznámila, že na nás kašle a tento rok nebude. Cestári, po iné roky vykonávajúci svoju robotu zodpovedne a v správny čas, túto zimu zatiaľ len plačú, že nám nemôžu preukázať svoju nenahraditeľnú rolu v spoločnosti.

  Prvý jarný deň sa oficiálna datuje na všetkým už dobre známy termín – 20. marca, no takmer mesiac pred týmto dátumom nás všetkých na takmer celom Slovensku privítalo niečo veľmi podobajúce sa jarnému počasiu. Vonku príjemných 13 stupňov, slniečko svieti akoby kalendár zhorel v jeho útrobách, ľudia sa radujú, veselia sa, že nemusia nosiť na sebe sto vrstiev oblečenia a takí nevďační sú, že už sa tešia na leto. Veríme pevne, že zima už aj zabudla že má prísť a nemá nastavený budík na obdobie niekedy v marci, lebo s tým že sniežik poriadny nebude sme sa už zmierili a náladu znova obúvať bagandže má teda málokto (ak niekto, tak sa ospravedlňujeme). Areál Partizánskej lúky si aj vďaka tomuto zimnému, pod nulou stupňovému neexistujúcemu počasiu, nachádza v období pôvodnej zimy podstatne vyššie množstvo návštevníkov ako po minulé roky. Deti sa tiež zmierili že sniežik nebude, tak aspoň sa tešia na snežienky, rodičia nemusia svoje ratolesti vláčiť po obchodných centrách a vezmú ich do prírody, na preliezky, na prechádzku, na čajík. Presne takto máme aj my najradšej Partizánsku lúku, máme veľmi radi prichádzajúcu jar, pretože je predzvesťou leta, ktoré jednoznačne tomuto areálu patrí, ako keby bolo jeho vlastné. Užite si to tu, kým sú teploty príjemné, každé obdobie má svoje nezameniteľné čaro, jar obzvlášť. Vôňa kvetov, farebné stromy, ktoré znova ožívajú a príroda sa snúbia v tomto malebnom prostredí, tak príďte, zrelaxujte a nadýchajte sa čerstvého vzduchu. Tešíme sa s Vami.

 •  Jeseň 2015 na Partizánskej lúke

  Každé ročné obdobie je niečím zaújmavé. Na zimu sa ľudia zvyknú tešiť zhruba od polovice augusta, kedy už nevedia znášať v dobrom psychickom aj fyzickom zdraví vysoké horúčavy a prepotené tričká a spálené ruky by najradšej vymenili za horúci čaj v ruke a teplú perinku v rozkúrenej izbe. Na jar sa zas ľudia nevedia dočkať už v Januári, kedy zisťujú, že v izbičke nemôžu ostať celú zimu a musia aj výjsť von do ukrutnej zimy, v ktorej ani skafander nepomôže. No a pri lete sa samozrejme opakuje alternatíva prvá, aj keď na Partizánskej lúke je v lete les beznádejne vypredaný. Ostáva nám práve jeseň, ktorá je krásnym prechodníkom medzi extrémnym letom a zimou.

  Niet atmosferickejšieho obdobia ako je jeseň. S určitou platnosťou to platí práve v lesnatých areáloch. Opadané lístie, večerná romantická atmosféra prichádza už okolo piatej hodiny a to najdôležitejšie – to ticho. Prechádzka v poobedných hodinách v areáli Železná studnička počas Októbrových a Novembrových dní vám rozhodne prospeje. Niet lepšieho prostredia na odreagovanie svojej mysle a vyčistenie hlavy ako lesné, pokojné prostredie, kedy počujete iba padanie lístia a do vlasov fúka chladnejší vetrík, pri ktorom dostanete chuť na horúcu čokoládu, či čaj, na ktorý sa ľudia v jeseni jednoznačne tešia. Taktiež si ho aj dáte, oddýchnete si a môžete pokračovať so svojimi rodičmi, kamarátmi, či drahými polovičkami prechádzkou popri jazerách, na Kačín a späť. Doma v pohodlí s úsmevom prečítate pár strán z obľúbenej knihy a s úsmevom si spomeniete, že aj jeseň je obdobie, v ktorom si to viete užiť aj mimo obchodných centier a kancelárií.

Copyright 2018 Partizánska lúka
Designed by:MenyhART.sk